Mikołaj Błach
Jestem na kierunku OZE na 3 roku. Interesuję się polityką, ekonomią oraz sportem. Od października 2021 działam w Młodzieżowej Radzie Miasta Bytom. Od lipca 2022 jestem przewodniczącym Młodych Demokratów Bytom. Czynnie uprawiam i osiągam sukcesy w piłce wodnej
O projekcie:
Uważam iż dzięki projektowi Erasmus+ udało mi się znacząco poszerzyć zdolności i umiejętności w zawodzie. Cieszę się, że mogłem również poznać kulturę i tradycję Hiszpanii, w które w przyszłości planuję się bardziej zagłębić. Projekt oceniam na niezwykle udany i wspaniały. Liczę na więcej takich projektów w przyszłości!
Praktyka:
W Hiszpanii miałem przyjemność pracować z Michałem i Davidem w firmie TECNIHOGAR GRANADA, S.L. Firma zajmowała się montażem klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych a także specjalizowała się we wszelkich aspektach pracy z piecykami gazowymi. W tejże firmie panowała bardzo dobra atmosfera, współpracownicy byli bardzo przyjaźnie do nas nastawieni i zawsze służyli pomocą, mimo, nie zawsze, perfekcyjnego angielskiego. Praca rozpoczęła się w poniedziałek 24.10.2022r., a zakończyła 4.11.2022r. Przepracowałem 9 dni, codziennie od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem 1.11.2022, który to dzień był świętem, a co za tym idzie miałem wtedy wolne. Godziny pracy wyglądały niezmiennie i następująco: 8⁰⁰- 14⁰⁰. Do pracy dojeżdżałem metrem, przez co sam dojazd trwał 10 minut.
W samej pracy poznałem hiszpańskich współpracowników takich jak, Jose, Juan i Rafael. Podczas stażu wykonywałem czynności takie jak uszczelnianie połączeń w rurach typu PEX i Cu, dokonałem udanej wymiany bojlera elektrycznego, naprawiałem klimatyzator, montowałem całość systemu klimatyzacji, a także asystowałem przy wymianie pompy ciepła, itp.
Uważam, że praca w Hiszpanii była wspaniałym doświadczeniem, które wiele wniosło do moich zdolności w zawodzie.
